Barınma-Burs, Teşvik ve Destekler

Barınma-Burs, Teşvik ve Destekler

 Barınma Hakkında;

 Ücretsiz barınma imkanı sadece İstanbul'da okumakta olan erkek ve kız öğrencilerine (sınırlı kontenjan ile) sunulmaktadır. 

 İstanbul'da okumakta olan öğrencilerin tercihlerine göre ücretsiz barınma imkanı (yurt) veya başarı bursu desteği verilecektir. İki destekten sadece biri verilecektir.

 Geleceğin Öğretmeni Akademisi "İstanbul Akademi Projesi"ne kayıt yapan erkek öğrencilere anadolu yakasında bulunan Kadıköy / Hasanpaşa "Özel Erkek Öğrenci Yurdunda" veya avrupa yakasında bulunan "Eyüp Sultan Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdunda" ücretsiz barınma imkanı sunulmaktadır. (Barınma imkanı kontenjan ile sınırlıdır. Başvuru önceliğine göre değerlendirme yapılacaktır.)

  • Yurt adresi: Hasanpaşa Mah. Alibey Sk. No:25 Kadıköy/ İstanbul- Anadolu Yakası
  • Yurt adresi: Merkez Mah. Ecla Sok. No:2 Gaziosmanpaşa/İstanbul - Avrupa Yakası

 Geleceğin Öğretmeni Akademisi "İstanbul Akademi Projesi"ne kayıt yapan kız öğrencilere Kadıköy / Sahrayıcedid'de bulunan "Özel Sahrayıcedit Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdunda" ücretsiz barınma imkanı sunulmaktadır. (Barınma imkanı kontenjan ile sınırlıdır. Başvuru önceliğine göre değerlendirme yapılacaktır.)

  • Yurt adresi: Sahrayıcedit Mah. Dere Sk. No:16 Kadıköy/İstanbul

 Başvuru yapan adaylar ile "Akademi Mülakatı" ve "Yurda Alım Mülakatı" ayrı ayrı yapılacaktır.

 Başvuru yapan adaylarla ilk olarak "Akademi Mülakatı" yapılacaktır. Akademi mülakatı olumlu sonuçlanırsa ve adayın ücretsiz barınma talebi varsa "Yurda Alım Mülakatı" yapılacaktır. Bu süreç, aday başvuru yaptıktan 5 iş günü içerisinde tamamlanacaktır.

 Türkiye'nin farklı şehirlerinde okuyan ve "Türkiye Geneli Akademi Programı"na başvuru yapan adaylara "Başarı Bursu Desteği" verilecektir. Ücretiz barınma imkanı bulunmamaktadır.

 Başarı Bursu Desteği Hakkında;

 İstanbul'da okumakta olan öğrencilerin tercihlerine göre ücretsiz barınma imkanı (yurt) veya başarı bursu desteği verilecektir. İki destekten sadece biri alınacaktır.

Türkiye'nin farklı şehirlerinde okuyan ve "Türkiye Geneli Akademi Programı"na başvuru yapan adaylara sadece "Başarı Bursu Desteği" verilecektir. Ücretiz barınma imkanı bulunmamaktadır.

  Diğer Teşvik ve Destekler Hakkında;

 Kitap, yabancı dil, yurtdışı ziyareti vb. amaçlarla kullanılmak üzere teşvik ve destekler verilebilmektedir.

 

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ