Geleceğin öğretmeni çevrimiçi buluşmaları sona ermiştir. Yoğun ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Yeni eğitimlerde görüşmek üzere....


Hafta içi her akşam sadece bir ders veya seminerden oluşan çevrimiçi buluşmalar, programa katılmak isteyenlere rahat erişim imkanı sunuyor.

Mesleki gelişimini önemseyen ve geleceğin etkin eğitimcileri arasında yer almak isteyen üniversite öğrencilerini, öğretmenleri ve eğitime dair bilgi sahibi olmak isteyen herkesi çevrimiçi buluşmalarına bekliyoruz.


Son başvuru tarihi yok! İstediğiniz eğitimin başlayacağı güne kadar başvurular devam edecektir.İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) tarafından yapılan çevrimiçi buluşmalara katılım tamamen ücretsizdir. 


Çevrimiçi buluşmalar hakkında detaylı bilgi için SSS (Sıkça Sorulan Sorular) bölümünü inceleyiniz.


Geleceğin Öğretmeni Çevrimiçi Buluşmaları Program İçeriği

 Program içeriğini indirmek için tıklayınız. 

GELECEĞİN ÖĞRETMENİ ÇEVRİMİÇİ BULUŞMALARI

PROGRAM BAŞLANGIC TARİHİ08.08.2022
PROGRAM BİTİŞ TARİHİ26.08.2022
08-14 AGUSTOS8 Ağustos / PAZARTESİ9 Ağustos / SALI10 Ağustos / ÇARŞAMBA11 Ağustos / PERŞEMBE12 Ağustos / CUMA
1. HAFTA
DERS / SEMİNERDERSDERSSEMİNERDERSSEMİNER
EĞİTİMCİDoç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞYektacan ÖzçiftDoç. Dr. Turgay ŞirinProf. Dr. Lütfi ARSLANİsmail Kılıçarslan
KONUÇokkültürlü Sınıfların Yönetimi - 1Eğitim ve Sinema İlişkisi - 1Eğitimde Enneagram ModeliGönüllülük - 1Kültür Eğitimi Kahvaltıda Yer
SAAT20.00 - 21.0020.00 - 21.00
20.00 - 22.00
20.00 - 21.00
20.00 - 21.00
15-19 AĞUSTOS15 Ağustos / PAZARTESİ16 Ağustos / SALI17 Ağustos / ÇARŞAMBA18 Ağustos / PERŞEMBE19 Ağustos / CUMA
2. HAFTA
DERS / SEMİNERDERSDERSSEMİNER
DERSSEMİNER
EĞİTİMCİDoç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞYektacan ÖzçiftSinan AydınProf. Dr. Lütfi ARSLANDr. Savaş Barkçin
KONUÇokkültürlü Sınıfların Yönetimi - 2Eğitim ve Sinema İlişkisi - 2İnsan İnsanın UfkudurEğitimde Gönüllülük - 2Öğrenmek ve Öğretmek
SAAT20.00 - 21.00
20.00 - 21.00
20.00 - 21.00
20.00 - 21.00
20.00 - 21.00
22-26 AĞUSTOS22 Ağustos / PAZARTESİ23 Ağustos / SALI24 Ağustos / ÇARŞAMBA25 Ağustos / PERŞEMBE26 Ağustos / CUMA
3.HAFTA
DERS / SEMİNERDERSDERSSEMİNER
DERSSEMİNER
EĞİTİMCİDoç. Dr. İbrahim Hakan KARATAŞYektacan ÖzçiftDr. Vahdettin IşıkProf. Dr. Lütfi ARSLANDursun Çiçek
KONUÇokkültürlü Sınıfların Yönetimi - 3Eğitim ve Sinema İlişkisi - 3Eğitimci Ne İş Yapar?Gönüllülük Eğitimi - 3Fotoğrafın Ötesindeki İnsan
SAAT20.00 - 21.00
20.00 - 21.00
20.00 - 21.00
20.00 - 21.00
20.00 - 21.00


PROGRAMIMIZ SONA ERMİŞTİR.


SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Kimler katılabilir?

Programa şehir ve üniversite fark etmeksizin üniversite öğrencileri, öğretmenler ve eğitime dair bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılım sağlayabilir.   


2. Başvuru süreci nasıl ilerliyor?

Yoğun başvuru nedeniyle programa kayıt yapan her adaya sms ile bilgilendirme yapılacaktır. Sms gelmesi için başvuru esnasında numaranızın doğru yazıldığından emin olunuz. Yurtdışından başvuru yapan katılımcılara sms gitmemesi durumunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


3. Kayıtlar ne zaman sona eriyor, son başvuru tarihini göremedim?

Programa başvurularda katılımcılar istediği dersleri ve seminerleri seçmekte serbesttir. Bu sebeple alınmak istenen eğitimin son tarihine kadar başvuruları almaya devam edeceğiz. 


4. Program hangi uygulama üzerinden yapılacak?

Programa yoğun başvuru olması nedeniyle zoom uygulaması yerine Microsoft Teams uygulaması üzerinden yapılacaktır. Başvuru yapan katılımcılara katılım linki sms ve Telegram grubu üzerinden eğitim öncesinde gönderilecektir.


5. Programa katılım ücretli mi?

Katılım ücretsizdir. Sadece üniversite onaylı sertifika almak isteyen katılımcılar sertifika bedelini ödeyip alabilirler. Ayrıca üniversite onaylı sertifika alabilmeniz için ders ve seminer buluşmalarının tamamının alınması zorunludur. Sertifika bedeli başvuru yapan katılımcılara bildirilecektir. 


6. Sertifika veya Katılım Belgesi var mı?

Program sonunda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı sertifika ile İGEDER tarafından katılım belgesi verilecektir. 

Sadece üniversite onaylı sertifika almak isteyen katılımcılar sertifika bedelini ödeyip alabilirler. Ayrıca üniversite onaylı sertifika alabilmeniz için ders ve seminer buluşmalarının tamamının alınması zorunludur. Sertifika bedeli başvuru yapan katılımcılara bildirilecektir. Sertifika için herhangi bir sınav yapılmayacaktır.


7. Dersler ve etkinlikler hangi zaman aralığında yapılacak?

Program 15 gün boyunca hafta içi her akşam 20:00-21:00 arasında yapılacaktır.


8. Derslerini seç ve başla nedir? İstediğimiz dersi seçebiliyor muyuz?

İstediğiniz dersleri veya seminerleri seçip başvuru yapabilirsiniz. Başvuru esnasında ders veya seminer seçimi yapabiliyorsunuz. Ancak üniversite onaylı sertifika alabilmeniz için ders ve seminer buluşmalarının tamamının alınması zorunludur.


9. Tüm derslere ve seminerlere katılım zorunlu mu? 

Hayır, zorunlu değil, istediğiniz dersleri veya seminerleri seçebilirsiniz. Sadece üniversite onaylı sertifika almak isteyen katılımcılar için ders ve seminer buluşmalarının tamamının alınması zorunludur.


10. Bir veya birden fazla eğitime katılabiliyor muyuz?

Evet, katılabilirsiniz. Başvuru esnasında ders veya seminer seçimi yapabiliyorsunuz. Ancak üniversite onaylı sertifika alabilmeniz için ders ve seminer buluşmalarının tamamının alınması zorunludur.


11. Ders ve Seminer arasındaki fark nedir? Program içeriğinde aynı eğitimler neden 3 defa yazılmış?

Dersler 3 oturumdan oluşan eğitimi kapsamaktadır. Seminerler ise 1 oturumdan oluşmaktadır. Ders seçimi yapacak katılımcılar 3 oturumdan oluşan eğitime katıldıklarını taahhüt etmiş olurlar.


12. Yoklama alınacak mı? 

Evet, tüm eğitimlerde yoklama alınacaktır. Katılımcıların eğitime giriş-çıkış saatleri takip edilecektir. Sertifika ve Katılım Belgesi yoklamalar sonucunda yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda katılımcılara verilecektir.

13. Eğitimler girişler nasıl yapılacak, katılım linki paylaşımı yapılacak mı?

Eğitimlere giriş için bağlantı linki sms ve telegram grubundan gönderilecektir. Size bağlantı linki gelmediği takdirde İGEDER'i arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 
 

PROGRAMIMIZ SONA ERMİŞTİR.